بازار قدیم ماهی فروشان بندرعباس به صنعتگران آسیب دیده واگذار می‌شود

استاندار هرمزگان:

ارسال شده در ۸ خرداد ۱۴۰۰

استاندار هرمزگان گفت: بازار قدیم ماهی فروشان بندرعباس در یک ماه آینده راه اندازی می‌شود و در اختیار صنعتگران آسیب دیده از سانحه آتش سوزی در معبد هندوها قرار می‌گیرد.

فریدون همتی در نشست با جمعی از صنعتگران آسیب‌دیده از آتش‌سوزی بازارچه صنایع‌دستی معبد هندوها افزود: در این نشست مقرر شد به موازات راه اندازی این بازارچه، نحوه واگذاری غرفه‌ها به صنعتگران توسط معاونت عمرانی استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعیین تکلیف شود.

وی بیان داشت: ۲۰ غرفه از این بازارچه در اختیار صنعتگران صنایع‌دستی آسیب‌دیده از آتش‌سوزی معبد هندوها قرار می‌گیرد و بقیه غرفه‌های آن نیر به صنعتگران معرفی‌شده از سوی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان واگذار می‌شود.

 بازارچه صنایع‌دستی در ضلع شرقی معبد هندوها، ۲۷ اردیبهشت سال ۹۹ دچار حریق شد و این حادثه زمانی اتفاق افتاد که بازارچه تعطیل بوده و فعالیتی در آن جریان نبوده است.

در این نشست با حضور استاندار هرمزگان، معاون عمرانی استانداری، مدیرکل امور بانوان استانداری  رییس مجمع نمایندگان هرمزگان و جمعی از صنعتگران آسیب‌دیده از آتش‌سوزی بازارچه صنایع‌دستی معبد هندوها، مشکلات صنعتگران آسیب دیده از سانحه آتش سوزی معبد هندوها مورد بررسی قرار گرفت.

اردیبهشت ماه ۹۹ نمایشگاه صنایع دستی در محوطه معبد هندوهای بندرعباس طعمه حریق شد و ۲۰ غرفه از جنس چوب و سِوِند (شاخه و برگ درخت نخل)  به همراه وسایل صنعتگران سوخت و خاکستر شد.

معبد هندوهای بندرعباس در سال ۱۲۶۷ هجری شمسی توسط محمد حسن خان سعدالملک به عنوان بنای زیارتی تجار و کارگران هندی مقیم بندرعباس ساخته  شده و سال ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی ثبت شد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!