امیدواریم با واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان، مدارس در مهر ماه باز شوند

وزیر آموزش و پرورش:

ارسال شده در ۱ خرداد ۱۴۰۰

طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا، واکسيناسيون معلمان و اساتيد دانشگاهي از مردادماه آغاز مي‌شود. درنهايت وزیر آموزش و پرورش گفت: با واکسيناسيون معلمان و دانش‌آموزان اميدواريم سال تحصيلي جديد حضوري برگزار شود.

 «محسن حاجی میرزایی»، وزیر آموزش و پرورش با آرزوی موفقیت برای دانش آموزان در امتحانات پایان سال، گفت: سال تحصیلی سختی را گذراندیم، قطعاً هیچ چیز جایگزین کلاس های حضوری و ارتباط چهره به چهره معلمان با دانش آموزان نمی شود، لذا امیدواریم با واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان، مدارس در سال تحصیلی آینده بازگشایی شود.

وزیر آموزش و پرورش حمایت از دانش آموزان و توجه به آینده آنان را از دلایل حضوری برگزار کردن امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم دانست و افزود: از آن جا که هیچ روش معتبری برای برگزاری آزمون های غیرحضوری نداریم و امتحانات دو پایه مذکور تأثیر مستقیمی بر انتخاب رشته تحصیلی و آینده دانش آموزان دارد، نیازمند شاخصی معتبر و عادلانه در این زمینه بودیم تا حقی از دانش آموزی ضایع نشود، لذا این موضوع بدون برگزاری آزمون حضوری محقق نمی شد.

حاجی میرزایی اضافه کرد: در بحث رعایت مسائل بهداشتی، کاملاً تابع دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم و ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز برای برگزاری امتحانات حضوری به ما مجوز داده است. در پایه دوازدهم به واسطه این که، پایان یک دوره تحصیلی دوازده ساله است و برای اطمینان از تحقق اهداف دوره های تحصیلی،  اعتبار مدرک تحصیلی و تأثیری که نمره نهایی دانش آموز در پذیرش در دانشگاه ها دارد، ما نیازمند برگزاری آزمون  های معتبر هستیم. وی از تلاش آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده، خبر داد و عنوان کرد: اگر در ابتدای شیوع ویرورس کرونا، همگان  بر تعطیل شدن مدارس تأکید داشتند اما امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که به هر روش ممکنی باید مدارس بازگشایی شوند، زیرا مدرسه و معلم جایگزین ندارند و هیچ راه و روشی نمی تواند جایگزین نقش معلمان شود. امیدواریم با واکسیناسیون معلمان بتوانیم مدارس را در سال تحصیلی آینده باز گشایی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان، خاطرنشان کرد: برای اوقات فراغت دانش آموزان بعد از پایان امتحانات خردادماه، برنامه هایی ارائه خواهد شد، این برنامه ها با شعار «هر دانش آموز یک مهارت» از طریق فضای مجازی و شبکه شاد، و با هدف «توسعه زمینه های مهارت آموزی» انجام خواهد شد. وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار پایگاه اوقات فراغت را فعال کردیم که بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز در آن پایگاه ها، شرکت کردند و امسال نیز تلاش می کنیم این آمار را افزایش دهیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!