یک‌پنجم زوجین ایرانی نابارورند!

ارسال شده در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، توسط تسنیم /باشگاه خبرنگاران پویا

فلوشیپ ناباروری با بیان اینکه ۲۰درصد زوجین ایرانی نابارور هستند، گفت: برخی زنان از ترس ازدست‌دادن موقعیت شغلی، تمایل به فرزندآوری ندارند!

دکتر آتوسا کریمی  با بیان این‌که شیوع ناباروری در ایران حدود ۲۰ درصد است، اظهار کرد: از هر پنج زوجی که ازدواج می‌کنند، یک زوج نابارور هستند که با توجه به هزینه‌های میلیونی جراحی‌های درمان ناباروری، افراد نابارور باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا مراحل درمانی را طی کنند.

وی اضافه کرد: در بسیاری از موارد در کشور ما به‌دلایل مختلف فرهنگی، آقایان حاضر به بررسی از لحاظ ناباروری نیستند و توقع‌شان این است که ابتدا باید خانم مورد بررسی قرار بگیرد؛ در حالی که این‌که نخستین قدم در درمان ناباروری، این است که آقا و سپس خانم مورد بررسی قرار بگیرند.

برخی زنان از ترس ازدست‌دادن موقعیت شغلی تمایل به فرزندآوری ندارند!

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا متذکر شد: در برخی کشورها برای زایمان و بارداری، مرخصی کافی به زنان و حتی همسر آنها داده می‌شود و این تضمین به زنان داده می‌شود که اگر به مرخصی زایمان بروند شغل خود را از دست نخواهند داد اما متأسفانه در کشور ما مدت مرخصی زایمان کم است و از سوی دیگر برخی زنان نیز این نگرانی را دارند که اگر به مرخصی زایمان بروند موقعیت شغلی خود را از دست دهند که این نکته می‌تواند در تمایل به فرزندآوری بسیار مؤثر باشد.

فلوشیپ ناباروری با اشاره به بالا بودن هزینه‌های درمان ناباروری تأکید کرد: باید زوج‌های ناباروری که تمایل به فرزندآوری دارند برای درمان ناباروری از لحاظ مالی و بیمه‌ای حمایت شوند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!