مجلس مراکز همسریابی را توسعه خواهد داد

بانکی پور، نماینده مجلس خبر داد:

ارسال شده در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، توسط انتخاب

بانکی‌پور نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون ویژه جمعیت مجلس گفته باید مراکز «همسریابی» زیادی داشته باشیم. وی در این باره گفت: خیلی وقت ها جوانان می‌خواهند ازدواج کنند موانع را نیز پشت سر گذاشته اند ولی تا به شخص مورد نظرشان برسند سه چهار سال طول می‌کشد. این به دلیل این است که شیوه سنتی دیگر جوابگو نیست و باید مراکز همسریابی زیادی داشته باشیم البته همراه با فرهنگ خانوادگیمان که این را هم ما طراحی کرده ایم.

بانکی‌پور نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون ویژه جمعیت مجلس گفته باید مراکز «همسریابی» زیادی داشته باشیم.

وی افزود: خیلی وقت ها جوانان می‌خواهند ازدواج کنند موانع را نیز پشت سر گذاشته اند ولی تا به شخص مورد نظرشان برسند سه چهار سال طول می‌کشد. این به دلیل این است که شیوه سنتی دیگر جوابگو نیست و باید مراکز همسریابی زیادی داشته باشیم البته همراه با فرهنگ خانوادگی که طرحی کرده ایم که ان شاء الله در این یکی دو سال توسعه پیدا کند، الان در کشور نیست.

وی افزود: گام بعد از ازدواج و مانع دومی که پیش می آید این است که افراد ازدواج می کنند ولی شرایط دوران بارداری و هزینه های دوران بارداری و زایمان برایشان سنگین است لذا ترجیح می دهند که به عقب بیاندازند. تمهیداتی برای این در نظر گرفته ایم، گفتیم کل دوران بارداری تا دو سالگی فرزند، تحت بیمه باشد. زایمان طبیعی برای همه جامعه رایگان باشد، پیش از این همه نمی توانستند رایگان استفاده کنند. بهسازی محیط های زایمان طبیعی نیز جزء برنامه هاست چون متاسفانه محیط های آن به گونه ای بود که خیلی ها ترجیح می دادند اتفاق نیفتد. تمهیداتی زیادی برای بارداری در نظر گرفته ایم که این دوره برای جوانان، دوره سختی نباشد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!