فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن تولید مشترک ایران ـ کوبا در بندرعباس آغاز شد‌

ارسال شده در ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

با حضور جمعی از مسئولان استانی، فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا تولید مشترک ایران و کوبا در بندرعباس آغاز شد.

مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا تولید مشترک ایران و کوبا با حضور استاندار هرمزگان، نماینده ولی فقیه در استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

این واکسن در فاز ۳ مطالعات بالینی در بندرعباس بر روی ۳ هزار داوطلب تزریق خواهد شد که البته از آن جا که کار دقیق علمی و مقایسه نمونه‌ای در مورد این واکسن انجام می‌گیرد به ۲۰ درصد از داوطلبان دارونما تزریق می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن تولید مشترک ایران و کوبا امروز در بندرعباس رسماً آغاز شد و امیدواریم ظرف مدت ۱۰ روز کار واکسیناسیون ۳ هزار داوطلب را انجام دهیم.

دکتر حسین فرشیدی افزود: واکسن به داوطلبان در دو مرحله تزریق می‌شود، این داوطلبان در بازه سنی ۱۸ تا ۸۰ سال هستند و به مدت ۲ ماه تحت نظر پزشک قرار خواهند داشت و علائم آنها رصد می‌شود.

دکتر فرشیدی ابراز کرد: پس از نتیجه بخش بودن این فاز و اطمینان از ایمنی بخشی، واکسن برای واکسیناسیون عمومی آماده می‌شود و مردم در سراسر کشور از این نعمت بهره‌مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: به اثر بخشی این واکسن اطمینان داریم کما اینکه همسر اینجانب نیز امروز واکسن را دریافت کرد و امیدواریم با پایان این مرحله از کارآزمایی بالینی واکسیناسیون عمومی آغاز شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اگر مردم استان علاقمند به دریافت این واکسن هستند می‌توانند ثبت نام کنند و همکاران اولویت بندی خواهند کرد، ثبت نام بیشتر مردم می‌تواند در آینده بر روی سهیمه دریافتی استان نیز تاثیر گذار باشد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!