تاکید دبیر کل سازمان ملل بر دسترسی برابر دختران به فرصت‌های علمی

ارسال شده در ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، توسط ایرنا

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دختران، خواستار دسترسی برابر زنان جوان و دختران به فرصت‌ها در علم، فناوری ، مهندسی و ریاضی شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد، در پیام آنتونیو گوترش آمده است: در دوران کووید ۱۹ فناوری های اطلاعات و ارتباطات ارزشمند هستند. این فناوری‌ها به ما کمک کرده اند تا با هم ارتباط داشته باشیم و ارائه خدمات مهم و کسب و کارمان را ادامه دهیم. در عین حال نیمی از جهان برخط نیست و ارتباط ندارد و  بیشتر آنانی که کمبود دسترسی به فناوری دیجیتال دارند زنان و دختران در کشورهای در حال توسعه هستند.

در این پیام تصریح شده است: آخرین ارقام اتحادیه بین المللی مخابرات نشان دهنده ۱۷ درصد شکاف جنسیتی در بهره برداری اینترنت جهانی است، این اختلاف در کشورهای کمتر توسعه یافته بیشتر است، در بعضی از مناطق، شکاف جنسیتی بیشتر می شود که موجب تقویت نابرابری های جنسیتی به وسیله عدم ارائه فرصت‌های دسترسی به آموزش، یافتن شغل هایی با حقوق بهتر و آغاز کسب و کارهای جدید برای زنان و دختران می‌شود.

ارائه این فناوری‌ها به همگان بخش مهمی از بهبودی جوامع و اقتصادهای قوی تر و همچنین حل بسیاری از چالش‌های مطرح جهان را شامل می‌شود.

هدف روز بین المللی فناوری  اطلاعات و ارتباطات برای دختران، الهام بخشیدن به پویشی جهانی برای افزایش حضور زنان و دختران در فناوری استف امروز اجازه دهید تعهد به آرمان دسترسی برابر زنان جوان و دختران به فرصت ها د رعلم، فناوری، مهندسی و ریاضی را تجدید کنیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!